x
Pirinç Şamdan Bakımı Nasıl Yapılır?
07.04.2022

Pirinç Şamdan Bakımı Nasıl Yapılır?

Pirinç Şamdan Bakımı Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyon ürünleri arasında sıkılıkla tercih edilen Pirinç, bakır ve çinko birleşiminden oluşan bir sarı alaşımdır. Bulunduğu ortama fazlasıyla şıklık katan pirinçten yapılmış ev dekorasyon ürünleri, evlerin genellikle baş köşelerini süsler.

Romantik akşam yemeklerinin de vazgeçilmezi olan pirinç şamdanlarınıza doğru bakımı nasıl yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Pirinç şamdanlar paslanır mı?

Pirinç ürünler uzun ömürlüdür ve paslanmaz.

Pirinç şamdanları parlatmak için kullanılan doğal yöntemler nelerdir?

Sigara külü ya da odun külü, pirincin parlaklığını geri kazanmasını sağlayan en doğal yöntemlerdendir. Belli aralıklarla yapılan parlatma işlemi sayesinde, pirinç şamdanınızın kararmasını da engellemiş olacaksınız.

Pirinç şamdan kararır mı?

Pirinç etkileşimde bulunduğu belli malzeme ve hava koşullarına bağlı olarak kararma yapabilir. Doğru cilalama ve parlatma yöntemi ile ilk günkü haline geri gelecektir.

Kararan Pirinç şamdanları parlatmak için kullanılan doğal yöntemler nelerdir?

Tuz ile limon karışımı ve ya sirke kullanarak kararan pirinç şamdanlarınızı ovma yöntemiyle parlatabilirsiniz. Ovma işlemi sonrası mutlaka ılık sudan geçirip yumuşak bir bezle kurulamayı unutmayın.

Blog Son Eklenenler
Keten Şıklığı diye bir şey var…
Keten kumaş , kullanım açısından zor olarak bilinse dahi hiçbirimizin vazgeçemediği bir kumaş türüdür. Sadeliği ile birlikte hissettirdiği  bohem havası  hem rahatlığı hem de zarafeti temsil eder. 
Devamını Oku
01.01.1970
Lavanta Kokulu Evler
Lavantanın, anksiyete, depresyon, uykusuzluk, mide bulantısı ve baş ağrısına iyi geldiği bilinir. Bunun dışında saç ve cilt tedavileri, diş ağrıları ve fiziksel ağrılar için de kullanılan önemli bir bitkidir.  
Devamını Oku
01.01.1970
Bebekler için neden tülbent kullanmalıyız?
Anneler, bebekleri için her zaman en iyisini ister. Sağlıklı bir  bebek gelişimi  için kullanılan birçok farklı alternatif yöntemler bulunmaktadır. 
Devamını Oku
01.01.1970
Dekoratif Kaselere Farklı bir Bakış Açısı
Genelde servis ve sunum için kullanılan   dekoratif kaselere   bazen haksızlık yaptığımızı sizde düşünmüyor musunuz? 
Devamını Oku
30.06.2022
Objeler ve Biblolar ile Dekorasyonun Olmazsa Olmazları
Yaşam alanlarımızı sıcaklaştıran asıl ürünler kesinlikle dekorasyona uygun kullanılan   dekoratif biblolardır . Masaüstü, zemin ve hatta   duvar dekorasyonu   için olmazsa olmazlardır.
Devamını Oku
30.06.2022
Dekorasyonda Beyaz Hakimiyeti
“Ev Dekorasyonunda Renklerin Psikolojisi” adlı Blog yazımızda, tüm renklerin dekorasyona katkısından ve yaydığı enerjisinden bahsetmiştik.
Devamını Oku
30.06.2022
Yazın, Balkonların Keyfi Bir Başka
Özellikle yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte misafir ağırlamak, günün yorgunluğunu çıkarmak veya uzun kahve sohbetleri için en çok tercih edilen alanlar balkonlardır. 
Devamını Oku
24.05.2022
Küçük Ofislerde Dekorasyon Fikirleri
Günümüzün çoğunluğunu geçirdiğimiz ofislerimizde, motivasyonumuzun hep yüksek olması için kendimizi iyi ve rahat hissettiğimiz bir ortam yaratmak çok önemli. 
Devamını Oku
24.05.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.