x
Pirinç Şamdan Bakımı Nasıl Yapılır?
07.04.2022

Pirinç Şamdan Bakımı Nasıl Yapılır?

Pirinç Şamdan Bakımı Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyon ürünleri arasında sıkılıkla tercih edilen Pirinç, bakır ve çinko birleşiminden oluşan bir sarı alaşımdır. Bulunduğu ortama fazlasıyla şıklık katan pirinçten yapılmış ev dekorasyon ürünleri, evlerin genellikle baş köşelerini süsler.

Romantik akşam yemeklerinin de vazgeçilmezi olan pirinç şamdanlarınıza doğru bakımı nasıl yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Pirinç şamdanlar paslanır mı?

Pirinç ürünler uzun ömürlüdür ve paslanmaz.

Pirinç şamdanları parlatmak için kullanılan doğal yöntemler nelerdir?

Sigara külü ya da odun külü, pirincin parlaklığını geri kazanmasını sağlayan en doğal yöntemlerdendir. Belli aralıklarla yapılan parlatma işlemi sayesinde, pirinç şamdanınızın kararmasını da engellemiş olacaksınız.

Pirinç şamdan kararır mı?

Pirinç etkileşimde bulunduğu belli malzeme ve hava koşullarına bağlı olarak kararma yapabilir. Doğru cilalama ve parlatma yöntemi ile ilk günkü haline geri gelecektir.

Kararan Pirinç şamdanları parlatmak için kullanılan doğal yöntemler nelerdir?

Tuz ile limon karışımı ve ya sirke kullanarak kararan pirinç şamdanlarınızı ovma yöntemiyle parlatabilirsiniz. Ovma işlemi sonrası mutlaka ılık sudan geçirip yumuşak bir bezle kurulamayı unutmayın.

Blog Son Eklenenler
Yılbaşı Ağacı Süsleme Önerileri
Yeni yıla çoşku ve heyecanla Merhaba demek için,   rengarenk yılbaşı ağaç süsleri   ve ışıklar ile yılbaşı ağacınızı donatmak yılın en keyif veren ritüelidir.
Devamını Oku
22.11.2022
Disney ve Marvel Yılbaşı Ağaç Süsleri
Disney Frozen karakterleri Elsa  ve  Olaf  ile çocuklarınızın da Yeni Yıl ruhuna daha yakın hissetmelerini sağlayabilirsiniz.  
Devamını Oku
22.11.2022
Tılsımlı Gözler Aramızda
Hislerinizi yaşam alanlarınızda sessizce ifade etmek için tasarlanan Tılsımlı Göz   Dekoratif Objeler   ile tanışın.
Devamını Oku
22.11.2022
Dans Eden Hayvanlar
Sevgiline   farklı bir hediye   mi arıyorsun? Güne neşe ile başlayıp devam ettirecek,   bluetooth hoparlöre   bayılacaksın.
Devamını Oku
22.11.2022
Dekoratif At Biblolar
Eski çağlarda en hızlı ulaşım atlar ile sağlanırdı. Bir inanışa göre, çok eski zamanlarda Yedi Kat Göğü geçip Tanrı’ya dileğini ulaştırmak için kurban edilen atların, ruhunun tez vakitte Tanrı’ya ulaşmasına inanılırdı. Bu sebeple   At, Murattır .
Devamını Oku
22.11.2022
Bebek ve Çocuk Odası Aksesuarları
Çocukların, kendilerine ait olan alanda keyifle vakit geçirebilmesi, sevdikleri renkler ve karakterler ile fazlasıyla mümkün.
Devamını Oku
22.11.2022
Keten Şıklığı diye bir şey var…
Keten kumaş , kullanım açısından zor olarak bilinse dahi hiçbirimizin vazgeçemediği bir kumaş türüdür. Sadeliği ile birlikte hissettirdiği  bohem havası  hem rahatlığı hem de zarafeti temsil eder. 
Devamını Oku
01.01.1970
Lavanta Kokulu Evler
Lavantanın, anksiyete, depresyon, uykusuzluk, mide bulantısı ve baş ağrısına iyi geldiği bilinir. Bunun dışında saç ve cilt tedavileri, diş ağrıları ve fiziksel ağrılar için de kullanılan önemli bir bitkidir.  
Devamını Oku
01.01.1970
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.